دفتر امور خانواده و بانوان
اخبار
1398/06/06
مديركل بانوان استانداري لرستان: تنها استاني هستيم كه طرح ملي گفتگوي خانواده را در مناطق سيل زده برگزار كرده ايم مديركل بانوان استانداري لرستان: تنها استاني هستيم كه طرح ملي گفتگوي خانواده را در مناطق سيل زده برگزار كرده ايم
مديركل بانوان استانداري لرستان:
تنها استاني هستيم كه طرح ملي گفتگوي خانواده را در مناطق سيل زده برگزار كرده ايم
با نگاه مثبت خانم ابتكار معاون زنان رئيس جمهور طرح ملي گفتگوي خانواده شكل گرفته است
طرح ملي گفتگوي خانواده بدنبال مساله يابي و علل كاهش گفتگو بين اعضاء است
مديركل بانوان و خانواده استانداري لرستان گفت: تنها استاني هستيم كه طرح ملي گفتگوي خانواده را در مناطق سيل زده برگزار كرده ايم . به گزارش بلوطستان ناهيد پرويز پور با بيان اين مطلب در نشست گفتگوي خانواده كه با همكاري امور بانوان استانداري لرستان و انجمن جامعه شناسي لرستان در پلدختر برگزار شد افزود: با نگاه مثبت خانم ابتكار معاون زنان رئيس جمهور طرح ملي گفتگوي خانواده با هدف تحكيم بنياد خانواده شكل گرفته است.
وي اظهار كرد: طرح گفتگوي ملي خانواده با هدف تقويت نهاد خانواده و مهارت افزايي خانواده ها ايجاد شده است . مديركل بانوان و خانواده استانداري لرستان گفت: لزوم شناسايي چالش ها و شناسايي اولويت ها در فاز نخست طرح در دستور كار خواهد بود .
وي با بيان اينكه طرح ملي گفتگوي خانواده در سال 97آغاز و استارت كار در مراكز 31استان كشور زده شد ، افزود: يكي از آسيب هاي پسا سيل در حوزه خانواده افزايش خشونت هاي لفظي و رفتاري و كاهش ارتباط موثر بين اعضاء خانواده هاي سيل زده است و در همين راستا با پيگيري هاي بعمل آمده و موافقت سركار خانم دكتر ابتكار معاون محترم رييس جمهور اعتبار مورد نياز اجراي طرح ملي گفتگوي خانواده در شهرستانهاي سيل زده پلدختر و چگني و دلفان تامين شد و ما اميدواريم با اجراي طرح مهارتهاي ارتباطي در بين خانواده ها تقويت شود.
وي تاكيد كرد: حوادث طبيعي چون سيل علاوه بر خسارات مالي و اقتصادي اثرات روحي و رواني بر افراد وارد مي كند كه از جمله آن فشارهاي عصبي افراد و كاهش ارتباطات موثر است كه لزوم مقابله با بحران و افزايش مهارت هاي زندگي را دو چندان مي كند.
وي گفت: در كارگروه اجتماعي سيل ما بحث آسيب هاي اجتماعي را مطرح كرديم و با كمك بهزيستي لرستان يك طرح تهيه و به معاونت زنان رياست جمهوري ارائه داديم .
پرويزپور تصريح كرد: معاونت زنان رئيس جمهور در اين خصوص نگاهش مثبت است و مكاتبات لازم را هم انجام داده ايم كه تامين اعتبار خواهد شدو با تامين اعتبار كارگاههاي مهارت افزايي و مقابله با بحران ها و آسيب هاي اجتماعي را در استان راه اندازي خواهيم كرد.
پرويز پور عنوان كرد: مهم ترين كاركرد خانواده بحث گفتگو است كه تاثيري عميق برتحكيم بنيان خانواده ها دارد اما متاسفانه اين موضوع با ظهور فضاي مجازي و تكنولوژي هاي روز كم رنگ شده به گونه اي كه گفتگوي خانواده از 2 ساعت در شبانه روز به 20دقيقه رسيده است .
مديركل بانوان استانداري لرستان گفت: كم رنگ شدن گفتگو در خانواده ها باعث كاهش و از دست رفتن بسياري از كاركردهاي مثبت خانواده شده است و امروز يكي از آسيب هاي جدي به اين نهاد همين موضوع است كه به طور ويژه در اولويت معاونت زنان رياست جمهوري قرار گرفته است .
وي بيان كرد: گفتگو يكي از كاركردهاي اجتماعي خانواده است كه به كاهش فاصله و شكاف بين اعضاء خانواده كمك ميكند و از طرفي از آسيب هاي اجتماعي پيشگيري مي كند.
وي گفت: يكي از معضلات و چالش هاي امروز خانواده ها عدم درك متقابل و كاهش زمان گفتگو و شكاف بين نسلي بين اعضاء است كه اثرات مخربي بر بنياد خانواده دارد.
وي با بيان اينكه طرح ملي گفتگوي خانواده بدنبال مساله يابي و علل كاهش گفتگو بين اعضاء است ، اظهار كرد: هدف از اجراي طرح مهارت افزايي ارتباطي بين اعضاي خانواده و حفظ ارزش ها در حريم خانواده است كه در كاهش مسائل ديگري همچون خشونت هاي لفظي و رفتاري و آمار طلاق اثر گذار است .
تعداد بازدید : 106
Powered by DorsaPortal