دفتر امور خانواده و بانوان
اخبار
1398/02/31
ناهيد پرويزپور روز دوشنبه در جلسه كارگروه بانوان با محوريت شوراي راهبردي زنان در دفاع مقدس در سالن جلسات استانداري بيان كرد: تقويم انقلاب اسلامي پر از حوادث، مناسبت ها و رويدادهاي مهمي است كه هر كدام يادآور برگ زريني از رخدادهاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس هستند. ناهيد پرويزپور روز دوشنبه در جلسه كارگروه بانوان با محوريت شوراي راهبردي زنان در دفاع مقدس در سالن جلسات استانداري بيان كرد: تقويم انقلاب اسلامي پر از حوادث، مناسبت ها و رويدادهاي مهمي است كه هر كدام يادآور برگ زريني از رخدادهاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس هستند.
ناهيد پرويزپور روز دوشنبه در جلسه كارگروه بانوان با محوريت شوراي راهبردي زنان در دفاع مقدس در سالن جلسات استانداري بيان كرد: تقويم انقلاب اسلامي پر از حوادث، مناسبت ها و رويدادهاي مهمي است كه هر كدام يادآور برگ زريني از رخدادهاي انقلاب اسلامي و دفاع مقدس هستند.
وي اظهار داشت: دفاع مقدس در شناسنامه هويتي ملت ايران نقش مهمي دارد، چرا كه دفاع مقدس روايت گر ايثارها، شهادت هاي افرادي است كه براي حفظ كيان اين سرزمين جان خود را در كف اخلاص قرار دادند.
پرويزپور ادامه داد: در تاريخ ايران شاهد انتزاع بخش هايي از ايران به كشورهاي استثمارگر بوديم اما بعد از پيروزي انقلاب اسلامي فتح خرمشهر و دفاع مقدس آغاز تاريخي بود تا دشمنان بدانند كه هرگز نخواهند توانست حتي يك وجب از اين سرزمين را به تصرف درآورند.
وي افزود: فتح خرمشهر روايتگر شهادت ها و ايثارهايي است كه ما بايد هم دفاع مقدس و هم سوم خرداد را به عنوان نقطه عطف در تاريخ انقلاب اسلامي ارج نهيم.
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان با بيان اينكه ما بايد قدردان شهدايي كه جان خود را در اين عرصه از دست دادند باشيم، گفت: ما موظف به نهادينه سازي و روايتگري اين تاريخ به ويژه براي قشر جوان هستيم.
وي با اشاره به اينكه نقش زنان و دانشگاهيان در دفاع مقدس بسيار ارزشمند است، افزود: مراكز آموزشي بايد نسلي انقلابي و مدافع ارزش هاي اسلامي را پرورش دهند.
پرويزپور با اشاره به فرمايش بنيانگذار انقلاب اسلامي كه فتح خرمشهر فقط فتح خاك نبودو فتح ارزش هاي اسلامي است،ادامه داد: حماسه خرمشهر حماسه اي جاويد در تاريخ انقلاب اسلامي ثبت شده است و فقط يك اتفاق نظامي نبود بلكه يك حماسه و مفهوم انساني است.
وي ياد آور شد: با قدرت ايمان و اراده و بادست خالي از كيان و نظام خود دفاع كرديم و بايد در مراكز آموزشي واحدهاي روايتگر تاريخ و فرهنگ ايثار و شهادت باشند.
پرويزپور افزود: زنان در انقلاب اسلامي و دفاع مقدس نقش بسيار مهمي داشتند و در سال گذشته تلاش شد كه كتاب دستاوردهاي 40 سال انقلاب اسلامي در حوزه تدوين شود كه برخي دستگاه هاي اجرايي همكاري خوبي داشتند.
وي اظهار داشت: زنان بايد مطالعات دقيق و عميقي در دفاع مقدس داشته باشند چراكه نهادينه سازي آرمان ها و ارزش هاي دفاع مقدس نيازمند اطلاعات عميق است.
پرويزپور بر ايجاد بانك اطلاعاتي اسطوره هاي دفاع مقدس تاكيد كرد و ادامه داد: اسطوره هاي دفاع مقدس را بايد به نسل جوان معرفي كنيم و مانع از جايگزيني اسطوره هاي غربي براي فرزندانمان باشيم.
وي بر لزوم راه اندازي مجمع مشورتي زنان شهدا در استان تاكيد كرد و گفت: خواسته ها و مسائل مطرح زنان شهدا در اين مجمع جمع بندي و منعكس شود.
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان گفت: برگزاري مسابقات كتابخواني با محوريت معرفي فرماندهان جنگ تحميلي و دفاع مقدس باعث تقويت نشاط اجتماعي و شناسايي هرچه بيشتر اسطوره هاي دفاع مقدس توسط دانش آموزان مي شود
تعداد بازدید : 105
Powered by DorsaPortal