دفتر امور خانواده و بانوان
نقش سازمان‎هاي مردم نهاد در توسعه انكارناپذير است
نقش سازمان‎هاي مردم نهاد در توسعه انكارناپذير است جلسه هماهنگي
نقش سازمان‎هاي مردم نهاد در توسعه انكارناپذير است

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري لرستان گفت: همه دستگاه‎ها و نهادها بايد در امر توسعه دخيل باشند كه در اين ميان نقش سازمان‎هاي مردم نهاد(سمن) بسيار مهم و انكار‎ناپذير است.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان به نقل از ايرنا محمود ثميني روز دوشنبه در جلسه هماهنگي برگزاري سازمان هاي مردم نهاد غرب كشور در خرم آباد افزود: مسير توسعه لرستان با بهره گيري از اقشار و افكار مختلف هموار مي شود كه نقش سمن ها در اين روند بسيار مهم است.

وي با تاكيد بر اينكه برگزاري رويدادهاي فرهنگي و اجتماعي بايد به توسعه استان منجر شود تصريح كرد: با واگذاري امور به مردم، نتايج مطلوبي حاصل شده اما در مواقعي كه فعاليت ها را دولتي كرده ايم، اثر چندان مثبتي در پي نداشته است.

وي ادامه داد: نبايد در روند توسعه، از افراد توانمند و دلسوز بومي غافل شويم كه سازمان هاي مردم نهاد با وجود داشتن نيروهاي با ظرفيت و مستعد، مي توانند كادر قوي و تاثيرگذاري را معرفي كنند.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اينكه ظرفيت هاي استان مغفول مانده اضافه كرد:‌ از توانايي بسياري از افراد بومي لرستان غفلت شده كه بايد براي پيشرفت و اعتلاي همه جانبه، اين افراد را به ميدان آورد.

ثميني افزود: دستگاه هاي مختلف نيز بايد امكانات و اختيارات قانوني خود را براي برگزاري هرچه بهتر اين رويداد مهم بكار بگيرند.
گردهمايي سازمان‎هاي مردم نهاد (سمن) غرب كشور 9 تا 12 آبان ماه امسال با حضور معصومه ابتكار معاون رئيس جمهوري در خرم‎آباد برگزار مي‎شود.

حدود 400 سازمان مردم نهاد با رويكردهاي مختلف در لرستان ثبت شده است.


ناهيد پرويزپور مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري
نشست سازمان هاي مردم نهاد منطقه غرب كشور با هدف هم افزايي و بررسي مسائل توانمند سازي و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي حوزه زنان استانهاي كردستان ،كرمانشاه ،ايلام ،همدان و لرستان در نيمه اول آبان ماه با حضور سركار دكتر خانم ابتكار معاون محترم رييس جمهور در امور زنان به ميزباني لرستان برگزار خواهد شد.
1398/07/09
Powered by DorsaPortal