دفتر امور خانواده و بانوان
مديركل بانوان استانداري لرستان: توانمند سازي 60زن سرپرست خانوار در پلدختر
مديركل بانوان استانداري لرستان:  توانمند سازي 60زن سرپرست خانوار در پلدختر ديدار از مناطق سيل زده


مديركل بانوان استانداري لرستان:

توانمند سازي 60زن سرپرست خانوار در پلدختر

انتخاب يك روستاي پايلوت آسيب هاي اجتماعي در پلدختر


مديركل بانوان استانداري لرستان در ديدار با سرپرست فرمانداري پلدختر با اشاره به مشكلات پلدختر در پسا سيل گفت: بازسازي مناطق سيل زده پلدختر نيازمند عزم جدي است.
ناهيد پرويز پور با اشاره به فعاليت هاي گروههاي مردم نهاد در سيل اخير گفت : خيرين و گروههاي مردم نهاد ظرفيت هاي خوبي بودند كه در سيل اخير به خوبي به سيل زدگان خدمات رساني كردند.
وي افزود : در بررسي وضعيت زنان در بخش زنان كه امروز داشتيم متوجه برخي كاستي ها در حوزه درمان معمولان شديم كه اميدواريم بر طرف شوند.
وي بر لزوم استقرار پزشك زنان و اطفال و تزريقات خاص زنان در درمانگاه معمولان تاكيد كرد و گفت :
اوفات فراغت و امكانات تفريحي و ورزشي زنان بايد در برنامه ريزي هاي متوليان در دستور كار قرار گيرد زيرا در مناطق سيل زده پلدختر ايجاب مي كند براي جلوگيري از تبعات منفي سيل اين موضوع به طور ويژه در برنامه ريزي ها لحاظ شود .
وي از شناسايي زنان سرپرست خانوار كه تحت پوشش هيچ نهادهاي حمايتي نبودند خبر داد و عنوان كرد : به صورت موردي و با كمك خيرين به آنها كمك مي شود ضمن اينكه هزينه هاي تحصيلي و معاش آنها به مدت يكسال از سوي خيرين تامين مي شود.
وي گفت: به دنبال مرحله دوم كمك ها و اقدام هاي لازم در زمينه امور بانوان در مناطق سيل زده به منظور جلوگيري از آسيب هايي مانند استرس، افسردگي و مشكلات خانوادگي هستيم.
وي گفت :يك روستا در شهر پلدختر در حوزه پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي به عنوان پايلوت انتخاب شده است كه كارگاه هاي آموزشي در رابطه با مهارت هاي 10 گانه زندگي دركنترل خشم، مقابله با بحران خودكشي و امثال آن در اين روستاها اجرايي مي شود.
پرويزپور با اشاره به برنامه توانمند سازي اقتصادي زنان بي سرپرست گفت: الگوي نوين مشاغل خانگي در اين زمينه در دستور كار امور بانوان استانداري لرستان است كه سهميه پلدختر 60 نفر بود اما قرار شد 2 برابر اين ظرفيت را شناسايي و اعلام كنند.
وي عنوان كرد: با توجه به نياز سنجي زنان در حوزه پلدختر و معمولان آموزش هاي لازم توسط جهاد دانشگاهي مرتبط با علاقمندي آنان آموزش داده مي شود.
مديركل اموربانوان و خانواده استانداري لرستان گفت: در پايان دوره گواهي مهارت براي آموزش ديدگان صادر مي شود و اموربانوان به دنبال اين است كه توسط معاونت زنان تسهيلاتي در اختيار آموزش يافتگان كه موفق به كسب مجوز مهارتي شدند قراردهد.
وي افزود: هدف از اجراي اين طرح ايجاد زنجيره اي از توليد است تا بتوان با همكاري شركت هاي پشتيبان دستاورد هايي كه زنان توليد مي كنند به فروش برسند.
1398/04/11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal