دفتر امور خانواده و بانوان
مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان: پيگير اعتباري براي ارائه خدمات مامايي و مشاوره روان شناسي به مادران مناطق سيل زده هستيم
مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان:  پيگير اعتباري براي ارائه خدمات مامايي و مشاوره روان شناسي به مادران مناطق سيل زده  هستيم اولين كارگروه تخصصي بانوان و خانواده
مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان:

پيگير اعتباري براي ارائه خدمات مامايي و مشاوره روان شناسي به مادران مناطق سيل زده هستيم


ناهيد پرويزپور مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري در اولين جلسه كارگروه بانوان و خانواده كه با موضوع سيل و نحوه امداد رساني به زنان و كودكان برگزار شد گفت :زنان در حوادث و بلاياي طبيعي از دو نظر نسبت به مردان آسيب پذير تر هستند . اول اينكه در حوادث طبيعي وضعيت بهداشت و سلامت زنان بدليل عدم دسترسي به وسايل بهداشتي و آب سالم و تغذيه مناسب در معرض مخاطره است و دوم بدليل اينكه انسجام عاطفي اعضاي خانواده از وظايف آنان است و در شرايط بحراني زنان تمام اندوه ناشي از بحران را در خود فرو مي ريزند و به همين دليل مشكلات روحي زيادي را تجربه و تحمل ميكنند .
وي در ادامه گفت : ما اكنون وارد فاز دوم امداد رساني به مردم سيل زده هستيم و بايد تمام تمركز خود را بر جذب كمك هاي نقدي مردم و خيرين و تهيه لوازم ضروري منزل نماييم .
پرويزپور با اشاره به اهميت آموزش هاي تاب آوري اجتماعي زنان در مناطق سيل زده گفت :در سال جاري طرح تاب آوري زنان جوامع محلي با تمركز بر زنان اين مناطق اجرا خواهد شد و تمام تلاش ما اين است كه به زنان كمك كنيم تابتوانند در مواجه با بحران هاي به شيوه منطقي برخورد نموده و بنياد خانواده را حفظ نمايند.
مدير كل بانوان همچنين به اجراي طرح توانمند سازي اقتصادي زنان سرپرست خانوار در مناطق سيل زده اشاره كرد و گفت: معاونت زنان رياست جمهوري با همكاري وزارت كار و تعاون اعتباري را براي توانمند سازي زنان سرپرست خانوار تخصيص داده است كه شامل زنجيره آموزش هاي تخصصي ؛تامين منابع و تجهيزات و فروش محصولات ميشود و در سال جاري اجرا خواهد شد لذا زناني كه علاقه مند به حضور در اين طرح هستند ميتوانند با مراجعه به امور بانوان نسبت به ثبت نام اقدام نمايند .

پرويزپور گفت : در حوزه بهداشت زنان و كودكان با همكاري دانشگاه علوم پزشكي پيگير اعتباري براي ارائه خدمات مامايي و مشاوره روان شناسي به مادران مناطق سيل زده هستيم و اميدواريم پس از تامين اعتبار اين طرح نيز اجرايي شود.
1398/02/07
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal