دفتر امور خانواده و بانوان
مديركل بانوان و خانواده استانداري لرستان: بانوان شوراي شهرها براي تحقق عدالت اجتماعي تلاش كنند
مديركل بانوان و خانواده استانداري لرستان: بانوان شوراي شهرها براي تحقق عدالت اجتماعي تلاش كنند مديركل بانوان و خانواده استانداري لرستان: بانوان شوراي شهرها براي تحقق عدالت اجتماعي تلاش كنند
مديركل بانوان و خانواده استانداري لرستان: بانوان شوراي شهرها براي تحقق عدالت اجتماعي تلاش كنند
مديركل بانوان و خانواده استانداري لرستان بر لزوم حضور فعال زنان در شوراهاي اسلامي شهرها تاكيد كرد.
به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، ناهيد پرويزپور در جلسه هم‌انديشي و هم‌افزايي بانوان كه با حضور بانوان عضو شوراهاي اسلامي شهر استان برگزار شد، اظهار كرد: حضور زنان در مشاركت‌هاي سياسي و اجتماعي نشان از بلوغ و توسعه يافتگي زنان استان است.
وي در ادامه افزود: شورا‌ي اسلامي شهر‌ها يكي از بسترهاي مناسبي است كه مي‌تواند محلي براي ايفاي نقش زنان در حوزه مديريت و برنامه ريزي شهري باشد.
مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري با بيان اينكه شوراي شهر ظرفيتي وسيع براي نشان دادن قابليت‌هاي زنان است و باعث توسعه كارآمد شهرها مي‌شود، گفت: به‌دليل اينكه جنس فعاليت شوراهاي شهر و روستا، فرهنگي و اجتماعي است همين موضوع باعث مي‌شود تا علاقه مندي زنان براي شركت در انتخابات شوراها و فعاليت در آن بيشتر شود.
وي افزود: تفاوت مهم نگرشي كه زنان به مسائل و پديده‌هاي شهري دارند ضرورت حضور اين قشر را در شوراها بيشتر مي‌كند.
پرويزپور تصريح كرد: باعث خرسندي است كه طي دوره پنجم انتخابات شوراها 651 كانديداي زن در رقابت‌هاي انتخاباتي شركت كردند و اين آمار در مقايسه با دوره چهارم كه 359 نفر ثبت نام كرده بودند 81 درصد افزايش داشته است.
وي ادامه داد: از اين تعداد 10 نفر به شوراهاي شهر و 164 نفر به شوراهاي روستايي راه يافتند.
مدير كل امور بانوان استانداري بيان كرد: اعضاي زن شوراها علاوه بر نگاه كلان به مسائل شهري به‌عنوان نمايندگان جامعه زنان بايد با ارتباط و تعامل با اقشار جامعه، نسبت به نياز‌سنجي و اولويت بندي مطالبات آنان در حوزه شهري اقدام و براي تحقق انتظارات تلاش كنند.  
وي با اشاره به اينكه زنان بايد در تصميم گيري و برنامه ريزي براي ايجاد فضاهاي شهري مناسب نقش موثري داشته باشند، گفت: اگر حضور زنان در اين عرصه كمرنگ باشد، جامعه آنان از حقوق خود محروم مي‌مانند.
وي افزود: از اين‌رو با توجه به اينكه زنان عموما زمان بيشتري را نسبت به مردان به كار در داخل و اطراف منزل اختصاص مي‌دهند، به دليل تجارب روزانه‌شان به بينش عميق‌تري از آنچه براي ساخت محيط مورد نياز است دست مي‌يابند.
پرويزپور  تاكيد كرد: لازم است زنان عضو شوراهاي شهر، مشكلاتي را كه به دليل جنسيت با آن روبرو هستند شناسايي كرده و در برنامه‌ها براي رفع آن‌ها لحاظ كنند.
وي خطاب به بانوان شوراي شهر‌هاي استان گفت: بايد در طرح‌هاي تفضيلي و انتصابات حوزه شهرداري‌ها براي تحقق عدالت اجتماعي تلاش كنند.
در ادامه جلسه  به منظور ارتباط و هم‌افزايي هر چه بيشتر بانوان عضو شورا، مجمع مشورتي تشكيل و بعد از انتخاب اعضاي هيئت رئيسه مجمع به شرح ذيل تعيين شدند:
✅ نظري، عضو شوراي شهر خرم آباد بعنوان رئيس مجمع
✅ مولايي، عضو شوراي شهر مومن آباد ازنا بعنوان نايب رئيس مجمع
✅بيرانوند، عضو شوراي شهر بيران شهر و چگني عضو شوراي شهر بروجرد بعنوان منشي
✅منظمي، عضو شوراي شهر الشتر بعنوان سخنگو
1397/10/17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal