دفتر امور خانواده و بانوان
پرويزپور مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري مطرح كرد : جاي خالي بسياري از مسائل خاص زنان از جمله مشكلات اقتصادي و آسيب هاي اجتماعي در پژوهش هاي دانشگاهي احساس مي شود .
پرويزپور مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري مطرح كرد : جاي خالي بسياري از مسائل خاص زنان از جمله مشكلات اقتصادي و آسيب هاي اجتماعي  در پژوهش هاي دانشگاهي احساس مي شود . جلسه هم انديشي
پرويزپور مدير كل امور بانوان و خانواده استانداري مطرح كرد :
جاي خالي بسياري از مسائل خاص زنان از جمله مشكلات اقتصادي و آسيب هاي اجتماعي در پژوهش هاي دانشگاهي احساس مي شود .
ناهيد پرويزپور مدير كل امور بانوان استانداري در جلسه نشست با بانوان جهاد دانشگاهي لرستان با اشاره به اينكه جهاد دانشگاه از جمله نهادهايي است كه بعد از انقلاب اسلامي تاسيس شده است و از آن زمان تا كنون موفقيت هاي زيادي در حوزه پژوهش هاي علمي و فرهنگي داشته است گفت:
از مهمترين ويژگي جهاد دانشگاهي بكار گيري نيروهاي جوان ؛ متخصص و متعهد و استفاده از راه حل هاي مناسب در حل مسائل و ارائه اطلاعات مبتني بر تحقيق هاي علمي است .
بسيار باعث خرسندي است كه تعداد كثيري از كاركنان اين نهاد را بانوان تشكيل ميدهند .
بانوان از ابتداي انقلاب تا كنون در همه صحنه ها حضور فعال داشته اند و اكنون بعد از گذشت چهاردهه از پيروزي انقلاب شاهد حضور زنان در عرصه علمي و پژوهشي هستيم .
امروز مي بينيم كه زنان با كسب مدارج علمي و تحصيلي بخشي از جمعيت متخصص كشور هستند كه توانسته اند افتخارات زيادي را كسب نمايند.
با وجود اينكه مقالات و پژوهش هاي متعددي در حوزه زنان نوشته شده است اما همچنان جاي خالي بسياري از مسائل مانند مشكلات اقتصادي و آسيب هاي اجتماعي زنان در پژوهش هاي دانشگاهي احساس ميشود.
در استان زنان جوامع شهري ؛روستايي و جوامع محلي و حاشيه نشين هر كدام مسائل خاص خود را دارند كه جهاد دانشگاهي مي بايست با نظر سنجي ، نياز سنجي انتظارات و توقعات جامعه زنان را ارزيابي و با همكاري دستگاههاي اجرايي طرح هاي پژوهشي در راستاي بهبود و ارتقاي وضعيت زنان در دستور كار قرار دهد .
سند وضعيت زنان استان كه توسط امور بانوان تدوين شده است بعنوان يك مرجع در اقدامات پژوهشي آينده است و جهاد دانشگاهي ميتواند از دستاوردهاي اين سند دركارهاي پژوهشي حوزه زنان استفاده نمايد.
اقدامات جهاد دانشگاهي در تربيت نيروي انساني از طريق دوره هاي آموزشي تخصصي در جهات مهارت افزايي و ايجاد زمينه هاي كسب و كار اشتغالزايي خانگي زنان قابل توجه است و با توجه به اينكه استان ظرفيت هاي بسيار خوبي در حوزه كشاورزي ؛دامپروري ؛صنايع دستي و كاشت گياهان دارويي از طريق گلخانه ها با مقياس كوچك دارد؛ ميتوان با آموزش نيروي انساني در اشتغال بخصوص اشتغالزايي زنان موثر باشد.
راه اندازي مركز رشد ومركز درمان ناباروري يكي ديگر از اتفاقات خوب در استان است كه به همت استانداري ،جهاد دانشگاهي و بنياد بركت انجام شده است و اين مركز ميتواند نقش بسزايي در افزايش نشاط خانواده ها و كاهش هزينه هاي جانبي درمان ناباروري و كاهش طلاق داشته باشد.
در حوزه اطلاع رساني خبرگزاري هاي ايسنا و ايكنا كه ذيل جهاد دانشگاهي فعاليت دارند در پوشش اخبار سياسي و اجتماعي و سياست هاي تحكيم بنياد خانواده مبتني بر فرهنگ اسلامي و اعتقادات مذهبي وحفظ امانت داري موفق عمل كرده اند و ما انتظار داريم در انعكاس اخبار مربوط به حوزه زنان تلاش بيشتري شود
سياست دولت حمايت از لباس هاي بومي و محلي است .توليدكنندگان و طراحان مد و لباس بايد با حفظ هويت لباس محلي و بومي و متناسب با نياز و سليقه نسل جوان الگوهاي جديدي را طراحي و وارد بازار مصرف كنند تا فرهنگ بومي تقويت گردد.
دولت تدبير و اميد برنامه ها و طرح هاي خوبي در جهت ارتقاء وضعيت زنان انجام داده است كه لازم است در جهت تنوير افكار عمومي؛ اين اقدامات در سطح جامعه اطلاع رساني شود.
1397/10/06
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal