دفتر امور خانواده و بانوان
اخبار
1397/08/14
مديركل امور بانوان استانداري لرستان: سهم 30 درصدي بانوان در پست‌هاي مديريتي لرستان رعايت شود  مديركل امور بانوان استانداري لرستان: سهم 30 درصدي بانوان در پست‌هاي مديريتي لرستان رعايت شود
مديركل امور بانوان استانداري لرستان:
سهم 30 درصدي بانوان در پست‌هاي مديريتي لرستان رعايت شود

مديركل امور بانوان استانداري لرستان گفت: سهم 30 درصدي بانوان در پست‌هاي مديريتي استان لرستان بايد رعايت و محقق شود.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان به نقل از خبرگزاري فارس، ناهيد پرويزپور ظهر امروز در كارگروه تخصصي بانوان شاغل اين شهرستان خواستار تحقق سهم 30 درصدي پيش‌بيني شده از سوي دولت در اعطاي پست‌هاي مديريتي به بانوان شد.

وي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان بروجرد خواست كه توجه ويژه‌اي به توانمندسازي زنان و جوانان در پست‌هاي مديريتي داشته باشند.

مديركل امور بانوان استانداري لرستان با تأكيد بر اينكه بانوان امتحان خود را در پست‌هاي مديريتي پس داده‌اند، بيان كرد: توانمندسازي و اشتغال‌زايي زنان در عرصه‌هاي مختلف دو محور اصلي از شعارهاي دولت است.

پرويزپور بروجرد را از شهرستان‌هاي پيشرو در حوزه توانمندسازي زنان در عرصه‌هاي سياسي، اجتماعي، فرهنگي، ورزشي و اقتصادي برشمرد و خاطرنشان كرد: از سويي در راستاي تحقق سهم بانوان در سمت‌هاي مديريتي، دو تن از بانوان در سمت‌هاي مديريتي فرمانداري اين شهرستان به كار گرفته شده‌اند.

وي از انتصاب 43 نفر در حوزه زنان و جوانان در استان لرستان خبر و ادامه داد: در حوزه مشاركت‌هاي سياسي نيز با توجه به علاقه‌مندي دولت به حضور زنان در عرصه‌هاي سياسي و اجتماعي شاهد جهش خوبي در سطح استان هستيم.

مديركل امور بانوان استانداري لرستان تأكيد كرد: در حوزه كانديداتوري نيز شاهد رشد 81 درصدي حضور بانوان در انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا هستيم، به‌طوري كه در انتخابات دوره پنجم شوراهاي شهر و روستا 651 نفر از بانوان كانديد شده و از اين تعداد 10 بانو به شوراهاي شهر استان راه يافته‌اند.

پرويزپور اضافه كرد: در اين دوره از انتخابات 162 نفر از بانوان به عضويت شوراهاي روستايي درآمده و 150 بانو نيز به‌عنوان دهيار انتخاب شده‌اند.

وي با اشاره به اينكه در دولت‌هاي مختلف نگاه‌هاي متفاوتي به جامعه زنان شده است، افزود: دولت دوازدهم صرفاً نگاه حمايتي به بانوان نداشته و به دنبال توانمندسازي اين قشر در عرصه‌هاي مختلف است.

مديركل امور بانوان استانداري لرستان در بخش ديگري از سخنان خود به وجود 66 هزار زن سرپرست خانوار در لرستان اشاره و اظهار كرد:7 هزار نفر از اين زنان در شهرستان بروجرد مستقر هستند.

پرويزپور در ادامه از اجراي طرح توان‌افزايي و تاب‌آوري زنان جوامع محلي به‌ويژه زنان حاشيه‌نشين خبر داد و گفت: استان لرستان سال گذشته در اجراي اين طرح رتبه نخست كشوري را به خود اختصاص داده است.

وي تأكيد كرد: در اجراي اين طرح بسترهاي خوبي براي افزايش سطح تاب‌آوري زنان و رويارويي منطقي آنان براي حل مشكلات فراهم شده است.

مديركل امور بانوان استانداري لرستان با اشاره به اجراي طرحي با محوريت توان‌افزايي زنان در حوزه كسب‌وكار عنوان كرد: در اين طرح توجه ويژه‌اي به برش و ظرفيت‌هاي استاني شده است.

پرويزپور بيان كرد: همچنين در طرح توان‌افزايي زنان در حوزه اطلاعات و فضاي مجازي كه در روستاي ونايي بروجرد برگزار شد، روش‌هاي استفاده از فضاي مجازي براي فروش كالاها و توليدات به بانوان آموزش داده شد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع چالش ايجاد شكاف بين نسل‌ها و خانواده پرداخت و افزود: در 10 سال اخير متأسفانه گفتگوي بين خانواده از 2 ساعت به 20 دقيقه كاهش يافته است.

مديركل امور بانوان استانداري لرستان از اجراي فاز اول گفتگوي ملي خانواده با نگاه چالش‌هاي استاني خانواده‌ها خبر و ادامه داد: از سويي دولت سند توسعه زنان را با برش استاني تدوين كرده است.
🆔@salamlorestan97
5
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal