دفتر امور خانواده و بانوان
اخبار
1397/07/17
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان: شرايط براي ارتقاي بانوان شايسته تسهيل شود مديركل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان: شرايط براي ارتقاي بانوان شايسته تسهيل شود
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان: شرايط براي ارتقاي بانوان شايسته تسهيل شود

مديركل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان گفت: پرورش درست كودكان منجر به ايجاد جامعه‌اي صاحب قدرت و ايمن خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، ناهيد پرويزپور در مراسم معارفه معاون اداره كل كانون پرورش فكري كودكان استان ضمن تبريك روز جهاني و هفته ملي كودك اظهار كرد: دوران كودكي مهمترين زمان براي پرورش تفكر، خلاقيت و نبوغ است.

وي ادامه داد: كودكان بركت زندگي و سرمايه‌هاي انساني جامعه هستند كه براي رشد و بالندگي آنان بايد نيازها و حقوق‌شان را بشناسيم.

مديركل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان با بيان اينكه محيط خانواده، نهادها و ارگان‌هايي كه متولي امر هستند بايد با مديريت و برنامه‌ريزي صحيح در تحقق نيازهاي كودكان تلاش كنند، گفت: اگر كودكان به‌درستي پرورش يابند، بدون شك در آينده جامعه‌اي ايمن‌تر و صاحب قدرت و تفكر خواهيم داشت.

وي افزود: كار براي كودكان بسيار حساس است و براي خدمت در اين حوزه بايد نگاه عاشقانه‌اي به موضوع داشت، براي همين بايد از آگاهي‌هاي بزرگسالي چشم پوشي كرد و در دنياي ناآگاهي‌هاي كودكانه زندگي كرد تا بتوان در جهان آنان نفوذ پيدا كرد.

پرويزپور در بخش ديگري از سخنان خود گفت: هر كشوري كه بخواهد به توسعه پايدار برسد بايد از سرمايه‌هاي انساني بر اساس توانمندي‌ها و شايستگي‌ها اعم از زن و مرد استفاده كند. به همين دليل دولت‌ها به فراخور سياست‌ها و راهبردهاي خود از زنان در مشاركت‌هاي سياسي و اجتماعي استفاده كرده‌اند و با نگاهي به گذشته مي‌بينيم در بعضي دولت‌ها حضور زنان و مشاركت‌شان در تصميم‌گيري و تصميم سازي بيشتر و در بعضي دول كمرنگ‌تر بوده است.

وي تصريح كرد: در دولت تدبير و اميد يكي از شعارهاي محوري دكتر روحاني در تبليغات انتخابات، توانمند سازي زنان بخصوص در مشاركت‌هاي سياسي و اعطاي سهم 30 درصدي مديريت مياني و عالي به بانوان توانمند و شايسته بود كه بعد از پيروزي در رقابت‌هاي انتخاباتي اين مهم از طرف دولت پيگيري و به وزارت‌خانه جهت اجرا ابلاغ شد.

مديركل امور بانوان و خانواده استانداري افزود: اكنون ما شاهد انتصابات بانوان در پست‌هايي چون معاون وزير، سفير، مديران كل وزراتخانه‌ها، فرمانداران و بخشداران هستيم.

وي در ادامه افزود: در استان نيز با توجه به نگاه مثبت استاندار محترم در واگذاري مسئوليت به بانوان و ابلاغ بخشنامه‌اي تمامي دستگاه‌هاي اجرايي مكلف شدند كه در پست‌هاي مديريتي از توان بانوان و جوانان زير 40 سال استفاده كنند كه اين دستور منجر به انتصابات خوبي در تعدادي از دستگاه‌هاي اجرايي شد ولي تاكنون سهم 30 درصدي محقق نشده است.

پرويزپور با بيان اينكه از مديران كل انتظار داريم در انتصاب بانوان اهتمام بيشتري داشته باشند، عنوان كرد: تجربه ثابت كرده كه در شرايط برابر و مساوي زنان توانسته‌اند عملكرد بهتري داشته باشند و توانمندي‌هاي خود را به اثبات رسانده‌اند.

وي افزود: همه ما بايد شرايط را هر چه بهتر تسهيل كنيم تا زنان شايسته ارتقا يابند.

مديركل امور بانوان گفت: در طول يك سال حضور دكتر خادمي 41 نفر از بانوان و جوانان زير 40 سال در پست‌هاي مديريتي منصوب شده‌اند كه مي‌توان به انتصاب 4 معاون فرماندار، 1 بخشدار و 1 معاون مدير كل ستادي استانداري و همچنين 4 مدير كل بانو اشاره كرد.
12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal