دفتر امور خانواده و بانوان
اخبار
1397/07/10
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان: شرايط استخدامي‌ كشور براي زنان و مردان برابر شود مديركل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان: شرايط استخدامي‌ كشور براي زنان و مردان برابر شود
,
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان: شرايط استخدامي‌ كشور براي زنان و مردان برابر شود
به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، ناهيد پرويزپور در جلسه شوراي اداري كه با حضور خانم ابتكار برگزار شد، جمعيت استان را 1760649 نفر عنوان كرد و افزود: از اين تعداد 867760 نفر را زنان تشكيل مي‌دهند كه 565650 نفر آنها شهري و 302110 نفر روستايي هستند.
وي با اشاره به فعاليت‌هاي سياسي و اجتماعي زنان استان گفت: بانوان طي چند سال اخير حضور بسيار خوبي در مشاركت‌هاي سياسي،‌ اجتماعي و اقتصادي داشته‌اند به طوري‌كه در انتخابات دوره دهم مجلس شوراي اسلامي 20 زن كانديداي انتخابات بودند.
پرويزپور با بيان اينكه در دوره نهم فقط 9 نفر از زنان در صحنه انتخابات ثبت نام كردند، به حضور چشم‌گير آنان در انتخابات شوراها هم اشاره كرد و ادامه داد: در دوره چهارم 359 زن ثبت داشته‌اند و دوره پنجم 651 كانديداي شركت در انتخابات بعنوان انتخاب شونده ثبت نام كرده‌اند.
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري لرستان بيان كرد: در حال حاضر 10 بانو عضو شوراي شهر و 162 نفر عضو شوراهاي روستايي هستند.
وي اظهار كرد: در بخش فعاليت‌هاي اجتماعي و سازمان‌هاي مردم نهاد نيز 51 سمن در حوزه زنان فعال هستند.
پرويزپور در مورد انتصاب بانوان در پست‌هاي مديريت مياني و تحقق سهم 30 درصدي بانوان گفت: اين مهم در سطح وزرا و معاونين آنها بطور كامل محقق نشده است و از خانم ابتكار انتظار مي‌رود اين موضوع را در هيات دولت پيگيري كند چراكه تحقق سهم زنان در سطح كلان بر انتصابات استان‌ها تاثيرگذار است.
اين مسئول در ادامه بيان كرد: در طول دولت تدبير و اميد 110 زن در پست‌هاي مديريتي منصوب شده‌اند كه از اين ميان 40 نفر از بانوان و جوانان در زمان يك سال حضور دكتر خادمي استاندار لرستان منصوب شده‌اند.
مدير كل بانوان در ادامه گزارشي از فعاليت‌ها و اقدامات انجام شده در حوزه بانوان را ارائه كرد و افزود: تامين مكان و تجهيز مركز ترك اعتياد ماده 16 زنان معتاد، تداوم و افزايش اعتبارات استان در پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه بانك مهر ايرانيان به زنان آسيب ديده، مساعدت و تخصيص اعتبار جهت راه اندازي مركز درمان سرطان سينه، تمركز بر آموزش مهارت‌هاي زندگي و پذيرش نقش‌هاي اجتماعي از سطح مهدهاي كودك تا دانشگاه، نظارت و هماهنگي با سازمان امور استخدامي كشور در جهت ايجاد شرايط مساوي براي زنان و مردان در آزمون‌هاي استخدامي و افزايش سقف مرخصي زايمان زنان شاغل از جمله درخواست‌هايي است كه اميدواريم در اين رابطه پيگيري‌هاي لازم به عمل آيد.
4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal