دفتر امور خانواده و بانوان
اخبار
1397/07/09
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري در جلسه توجيهي اجراي طرح غربالگري سلامت بانوان شاغل در استانداري و فرمانداري خرم‌آباد مديركل امور بانوان و خانواده استانداري در جلسه توجيهي اجراي طرح غربالگري سلامت بانوان شاغل در استانداري و فرمانداري خرم‌آباد

‍  مديركل امور بانوان استانداري لرستان مطرح كرد؛
🔹ناهيد پرويزپور، مديركل امور بانوان و خانواده استانداري در جلسه توجيهي اجراي طرح غربالگري سلامت بانوان شاغل در استانداري و فرمانداري خرم‌آباد گفت:
🔸سلامت به معناي عام يكي از نيازهاي اساسي براي رسيدن به توسعه پايدار است كه مي‌تواند ابعاد مختلف زندگي فردي و اجتماعي جامعه را تحت تاثير قرار دهد.
🔸از طرف ديگر سلامت زنان به‌واسطه‌ي نقش‌هاي متفاوتي كه در اجتماع و خانواده دارند از جمله فرزندآوري و تربيت آنان، همسرداري، انجام فعاليت‌هاي اقتصادي و اجتماعي از اهميت بيش‌تري برخوردار است؛ چراكه اگر زن از سلامت كامل برخوردار نباشد نمي‌تواند كاركردهاي خود را به‌خوبي انجام دهد و تاثير آن به‌طور مستقيم و غيرمستقيم در محيط خانواده و محل كار مشهود مي‌شود.
🔸بي‌ترديد نشاط خانواده ارتباط مستقيمي با نشاط زن خانه دارد و از اين رو بايد زنان شاغل كه نسبت به زنان خانه‌دار مشغله بيش‌تري دارند به اين مهم توجه داشته باشند.
🔸زنان به‌واسطه ساختار فيزيكي خاصي كه دارند علاوه بر بيماري‌هاي مشترك با مردان ممكن است در معرض تهديد بيماري‌هاي ديگري هم‌چون سرطان سينه، سرطان دهانه رحم، پوكي استخوان، حملات قلبي و... باشند.
🔸متاسفانه ديده مي‌شود كه زنان شاغل به‌دليل همين مشغل‌ها از سلامت خود غافل مي‌شوند و بيش‌تر وقت خود را صرف امورات مربوط به ديگر اعضاي خانواده مي‌كنند و فكر مي‌كنند اگر وقتي را براي رسيدگي به سلامت خود اختصاص دهند از انجام امورات ديگر باز مي‌مانند و به اصطلاح وقت كم مي‌آورند.
🔸به‌همين دليل تصميم گرفته شد با همكاري اداره كل ورزش و جوانان براي اولين‌بار طرح غربالگري سلامت بانوان استانداري و فرمانداري خرم‌آباد را اجرا كنيم و در مصوبه كارگروه بانوان هم به دستگاه‌هاي اجرايي تاكيد شده است كه اين طرح را در ادارات خود اجرا نمايند.
🔸در اين طرح آزمايشات و معاينات اوليه سلامت بانوان توسط پزشك انجام مي‌گيرد و در صورت نياز به مراكز درماني ارجاع مي‌شوند.
22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal