دفتر امور خانواده و بانوان
كارگروه زنان و خانواده

پنجمين صورت جلسه كارگروه تخصصي بانوان و خانواده شوراي برنامه ريزي و توسعه استان

شماره دعوت نامه

45071/15/83

تاريخ دعوت نامه4/8/93

شماره جلسه در سال جاري پنجمين كار گروه بانوان و خانواده

محل برگزاري جلسه: سالن شماره يك استانداري

دستور كار جلسه :

- تهيه پودمانهاي آموزشي ترويج فرهنگ شهروندي و امنيت عمومي براي خانواده ها

- بررسي راهكارهاي تقويت زنان كار آفرين

پنجمين كار گروه تخصصي بانوان و خانواده سه شنبه مورخ 6/8/93 به رياست آقاي شاهرخي معاونت سياسي امنيتي در سالن شماره يك استانداري برگزار گرديد در اين جلسه آقاي شاهرخي معاون سياسي - امنيتي استاندار با بيان اين كه حمايت از كار آفريني اولويت توسعه در لرستان است، گفت: با ايجاد ظرفيت ها و استفاده بهينه از فرصت ها و منابع در حوزه بانوان مي توان شاهد شكوفايي بيشتري در بخش توليد بود .

مهندس سيد سعيد شاهرخي كارگاههاي توليدي موفق زنان كارآفرين را در استان گواهي بر اين امر دانست و افزود: كارگاه توليد كيف و كفش ازنا يكي از توليد كنندگان عمده كيف و كفش در كشور است كه در ابتدا با سرمايه اندك شروع به كار و در حال حاضر يكي از بزرگترين كارگاههاي توليدي در كشور محسوب مي شوند .

وي كارآفريني را هنر استفاده از فرصت ها دانست و تصريح كرد: سه ركن اصلي كارآفريني در استان آموزش ، پشتيباني و نظارت بر طرح هاي كارآفريني است .

مهندس سيد سعيد شاهرخي گفت : در هيچ جاي دنيا توسعه پايدار اتفاق نمي افتد مگر از ظرفيت ها وفاكتور نيروي انساني آن جامعه استفاده شود.

شاهرخي بر تهيه پودمانهاي آموزشي ترويج فرهنگ حقوق شهروندي و امنيت عمومي براي خانواده ها اشاره نمود و افزود: آگاهي و اطلاع اعضاء خانواده از حقوق يكديگر باعث جلوگيري از بسياري از آسيب هاي اجتماعي نظير كودك آزاري و همسر آزاري كه ناشي از عدم آگاهي است، مي شود.

در ادامه جلسه مدير كل دفتر امور بانوان استانداري لرستان حمايت و تقويت زنان كارآفرين بالقوه را ايجاد كننده اشتغال و سرمايه در استان دانست و افزود: بر اساس آمار هاي ارائه شده كارگاهها و تعاوني هاي روستايي در حوزه زنان توانسته است گامي مؤثر در توليد و اشتغالزايي در استان بردارد.

ليلا سلاحورزي با اشاره به تهيه پودمانهاي آموزشي حقوق شهروندي ، گفت: پود از نظر لغوي رشته اي است كه در بافت پارچه يا فرش استفاده مي شود ولي از لحاظ اصطلاح واحدي مستقل از يك ساختار است .

وي به عناوين پودمانهاي آموزشي حقوق شهروندي در حوزه بانوان اشاره نمود و تصريح كرد: كارگاههاي آموزشي تعليم و تربيت در خانواده ، حقوق خانواده ، اقتصاد در خانواده ، روانشناسي و سلامت در خانواده و رشد كودك در خانواده بزودي با همكاري دستگاههاي اجرايي عضو كارگروه در سطح استان اجرا مي شود .

در پايان موارد ذيل بعنوان مصوبه مورد توافق اعضاء قرار گرفت

- برگزاري كار گاههاي آموزشي ترويج فرهنگ حقوق شهروندي و امنيت عمومي براي خانواده ها در سطح استان

- برگزاري كارگاههاي آموزشي كار آفريني در سطح استان با محوريت مركز رشد جهاد دانشگاهي

- تشكيل كميته اي متشكل از صاحب نظران و اساتيد دانشگاهها جهت تهيه پودمانهاي آموزشي حقوق شهروندي و امنيت عمومي براي خانواده ها

- تهيه بانك اطلاعاتي زنان كار آفرين ، تعاونيها و كارگاههاي توليدي فعال بانوان در سطح استان جهت حمايت و تقويت اين قشر

- برگزاري كلاسهاي آموزشي ضمن خدمت حقوق شهروندي و امنيت عمومي براي خانواده ها ويژه نيروي هاي شاغل در دستگاههاي اجرايي و ارائه گواهي به آنها

- ارائه تسهيلات اشتغالزايي به كارهاي توليدي گروهي بانوان در سطح استان توسط صندوق مهر امام رضا ( عليه السلام )

تاریخ به روز رسانی: 1393/09/06
Powered by DorsaPortal